top of page

Smysluplná investice do nemovitosti

Aktualizováno: 31. 5. 2022

Fotovoltaická elektrárna

Začněte si vyrábět vlastní elektřinu ze slunce. Zařízením fotovoltaické elektrárny šetříte jak své vlastní úspory, tak životní prostředí. Vaší peněžence pomůžeme uspořit také získáním dotace na zřízení celého fotovoltaického systému. V současné době velkého zdražování energií, je FVE investice, která se vyplatí více, než kdykoli dřív.

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu

 • Snížení měsíčních plateb – elektřinu, kterou si na střeše vyrobíte a doma spotřebujete, nemusíte nakupovat ze sítě. Ušetříte tedy nejen za dodávku, ale i za distribuci. FVE Vám může snížit roční spotřebu až o 80 %.

 • Podpora od státu – je možné získat dotace až do výše 205 000 Kč. Přispějete k ochraně životního prostředí – solární systémy vytváří o 91 % menší znečištění CO2 než zemní plyn a o 96 % méně CO2 než výroba elektřiny z uhlí.

 • Investice – investicí do FVE zhodnotíte své úspory ročně o 8-12 % (a v případě zdražení energií i mnohem více). Svoji nemovitost pak zhodnotíte o stovky tisíc.

 • Ušetříte a nemusíte se bát zdražení – pořízením vlastní fotovoltaické elektrárny můžete ušetřit i několik desítek tisíc korun ročně v závislosti na vaší spotřebě a velikosti elektrárny. Navíc díky své elektrárně budete mít elektřinu vyrobenou ze slunce stále za stejnou cenu, nemusíte se tedy bát zdražení od dodavatelů.

 • Nemusíte se bát výpadku proudu z distribuční sítě – při pořízení hybridní elektrárny můžete nadále využívat elektřinu z bateriového uložiště. Prostě když sousedi nesvítí, vy máte své pohodlí a komfort zachovány.

 • Elektromobilita – pokud uvažujete o koupi elektromobilu nebo elektrokola, je jen logické využít potenciál Vaší střechy a zajistit si „palivo“ pro Váš elektromobil u vás doma.

Proč si vybrat fotovoltaiku od nás?

 • Dotace – Garantujeme Vám získání dotace až do výše 245.000 Kč.

 • Nemusíte se o nic starat – pomůžeme vám s veškerou problematikou týkající se výběru, zařízení a provozu Vašeho vlastního zdroje elektrické energie.

 • U Vás doma zjistíme, jaká technologie je pro Váš dům nejvhodnější a vše za Vás vyřešíme, včetně dotace a instalace.

 • Vše testujeme – každý produkt dlouhodobě zkoušíme v naší testovací nemovitosti tak, abychom měli jistotu, že dané řešení funguje na 100 %.

 • Budujeme dlouhodobou spolupráci – postavením Vaší nové elektrárny naše spolupráce nekončí, ale naopak začíná. Budeme se o Vás starat po celou dobu fungování Vaší FVE. Zajistíme Vám jak záruční, tak i pozáruční servis. Vaši elektrárnu on-line monitorujeme a pokud zjistíme problém, zasíláme k Vám technika, který vše opraví. Pomocí monitoringu navíc můžete snadno zjistit, kolik Vám elektrárna vyrábí.

 • Zvýšení energetické potřeby zajištěno – pokud si pořídíte elektromobil, saunu, klimatizaci či jiný náročnější spotřebič, umíme Vaši elektrárnu zvětšit až o desítky procent za zlomek pořizovací ceny, protože s možným rozšířením počítáme již v parametrech při návrhu a instalaci vaší elektrárny.

Jak to u nás funguje krok za krokem?

1. nezávazná konzultace

Abychom dokázali sestavit nabídku na míru, potřebujeme zjistit potřebné informace. Ty se dozvíme na předem domluvené schůzce.

2. Návrh řešení na míru podle vašich potřeb i s ohledem na budoucnost.

podpis smlouvy

Po odsouhlasení řešení můžeme nachystat smlouvu k podpisu. V tuto chvíli se jedná o návrh smlouvy, který je dělaný Vám přímo na míru tak, aby vyhovoval požadavkům Nové Zelené úsporám a splnil všechny náležitosti pro získání dotace.

3. Našetření na místě

Při podpisu s Vámi projde proškolený specialista detaily instalace. Následně dostanete vizualizaci umístění panelů na Vaší nemovitosti.

4. Úhrada zálohy

5. Instalace elektrárny

V dohodnutém termínu od podpisu Smlouvy o připojení FVE s distribucí Vám nainstalujeme Vaši novou elektrárnu. Instalace zabere jeden až tři pracovní dny.

6. Uvedení do provozu

Po instalaci elektrárny proběhne revize FVE, seznámení zákazníka s provozem a ovládáním ( a následně budeme žádat distributora o oficiální připojení FVE k distribuční síti. Následuje několik potvrzení pro NZU a dotace je do 6 týdnů na Vašem účtu.

A už jen vyrábíme a vyrábíme a šetříme náklady …


Princip fungování FVE u Vás doma

Sluneční záření dopadá na fotovoltaické panely umístěné na střeše Vašeho domu, které vyrábí stejnosměrný proud. Ten se kabely přenese do technické místnosti, kde je umístěn střídač, který jej přemění na proud střídavý a ten se ihned dodává ke spotřebičům ve Vaší domácnosti. Pokud je energie více, než spotřebiče potřebují, převede se tato energie do baterií, kde bude uskladněna pro pozdější využití, nebo do ohřevu vody v bojleru.


FVE pro firmy

Všechny druhy FV elektráren navrhneme na míru a dodáme kompletně na klíč. Díky dohledovému centru zajistíme monitoring 24/7. Staráme se i o následný servis.

Jaké FVE pro firmy můžete využít?

 • Střešní instalace – pro efektivní využití střechy vaší společnosti

 • FV parky – pro efektivní využití pozemku

 • AGRIVOLTAIKA – pro efektivní využití vašeho pole

 • FVE na poli pomáhá vytvořit mikroklima a prospívá tak úrodě

 • Agrivoltaika zabere méně než 1 % půdy

 • Využití pole pro zisk úrody i čisté energie

Projekt modrozelená úsporám

Díky projektu modrozelená úsporám je návrh Vaší elektrárny opravdu na míru. Vybíráme více než 100 různých údajů, které nám pomohou přesněji porozumět tomu, jak s energií v domácnosti nakládáte. Naši analytici tyto údaje vyhodnotí a vyberou pro Vás jednu z více než 40 variant elektráren.

FVE v projektu MODROZELENÁ úsporám:

 • vyzkoušená technologie známá již 100 let

 • dlouhá životnost (FV panely vydrží dodávat elektřinu déle než 50 let)

 • již od malé spotřeby se vyplatí elektrárnu pořídit (stát dotuje až do výše 205 000 Kč)

 • ekologická výroba elektřiny v místě spotřeby

 • Skvělá investice na důchod (zafixování ceny elektřiny po celou dobu životnosti elektrárny )

 • Zajímavá návratnost v řádu let, skvělé zhodnocení investice (pořízením FVE si zvýšíte hodnotu nemovitosti o stovky tisíc)

 • Inteligentní řešení (vše jde sledovat a řídit on-line)

 • Záruka na výkon panelů až 30 let

S projektem MODROZELENÁ úsporám můžete také získat:

 • Snížení spotřeby elektrické energie (LED žárovky)

 • Regulace spotřeby vody (spořiče vody)

 • Snížení nákladů na vytápění (fólie za radiátory)

 • Snížení nákladů na chlazení (výměna chladničky)

 • Optimalizace dodávek elektrické energie a plynu

 • Změna technologie vytápění nově tepelným čerpadlem

Příklady z praxe

Klient Josef Kulíšek, Přerov

Pan Kulíšek kontaktoval našeho obchodního zástupce, pana Luďka Ondráčka s tím, že si chce vyrábět vlastní elektřinu. Doposud využíval elektřinu (19,5 MWh/ročně) a plyn k vytápění a ohřevu vody (38 MWh/ročně).

Celkové náklady na energie u bývalého dodavatele, bez využití fotovoltaických panelů, byly 164 715 Kč ročně. Nově pan Kulíšek platí 94 033 Kč ročně s jednorázovou investicí 289 000 Kč za FVE. Jeho úspora tedy činí 70 682 Kč každý rok. Navíc díky našemu projektu modrozelená úsporám v následujících 30. letech při 3% růstu cen energií zaplatí 4 473 650 Kč, bez realizace 7 836 385 Kč, takže tu máme další krásnou úsporu ve výši 3 362 735 Kč. Nutno podotknout, že dotace na tuto realizaci dosáhly výše 155 000 Kč.

Klient Hynek Hlavenka, Vsetín

Krásným příkladem toho, že se díky FVE dá ušetřit i v případě malého domku, je realizace u klienta, jehož obchodním zástupcem je pan Luděk Ondráček starší. V tomto případě jsme fotovoltaické panely instalovali na zahradní domek, kde klient využíval pouze elektřinu.


Celkové náklady na energie u bývalého dodavatele činily 59 000 Kč ročně. Nově klient platí 33 369 Kč s jednorázovou investicí 231 000 Kč. Každý rok tedy klient ušetří 25 631 Kč. S realizací projektu modrozelená úsporám v následujících 30. letech při 3% růstu klient zaplatí 1 587 559 Kč. Úspora díky tomuto projektu činí 1 219 391 Kč. Dotace na tuto realizaci dosáhly výše 155 000 Kč.


Klient Zbyněk Nejezchleba, Slavkov u Brna

O rodinný domek, kde klient využívá elektřinu (5,9 MWh) i plyn (36 MWh) se stará obchodní zástupce pan Tomáš Křížek.


Klient u původního dodavatele za energie platil 79 500 Kč ročně. Nyní jsou jeho náklady na energie 51 979 Kč ročně s jednorázovou investicí 152 500 Kč. Úspora dosáhla výše 27 521 Kč každoročně. V následujících 30. letech, při 3% růstu cen energií a s realizací modrozelené úsporám klient zaplatí 2 472 921 Kč, úspora díky tomuto projektu činí 1 309 325 Kč. Dotace byly ve výši 152 500 Kč.


Klient Silvie Haviánková, Přerov

Obchodní zástupce Marek Kaleta pomohl díky FVE ušetřit klientce na rodinném domě. Klientka využívá jak plyn (16 MWh), tak i elektřinu (11 MWh). U původního dodavatele celkové náklady na energie činily 66 700 Kč ročně, nová platba je 40 450 Kč ročně s jednorázovou investicí 251 000 Kč. Každoroční úspora je 26 250 Kč. S projektem modrozelená úsporám v následujících 30. letech klientka na energiích zaplatí při 3% růstu cen energií 1 924 417 Kč. Úspora díky projektu činí 1 248 863 Kč. Dotace na tento projekt dosáhly výše 155 000 Kč.


85 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page